2018

* Dnia 16 lipca 2018 r. Ksiądz Biskup Jacek Jezierski powołał do istnienia Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Lubieszewie. Na tę chwilę czekali Parafianie i poszczególni proboszczowie przez wiele lat, a nawet wieków. Deo gratias! Uroczysta Msza św. erygująca Sanktuarium w Lubieszewie - 15 sierpnia o godz. 11.00 w Uroczystość Wniebowzięcia NMP. 

* Po otrzymaniu informacji o Dekrecie Księdza Biskupa, Parafianie przystąpili do realizacji ciekawych pomysłów: budowa wiaty w ogrodzie parafialnym dla pielgrzymów, napis - Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej - nad bramą ogrodzenia przed kościołem,  nowy podest pod ołtarz w prezbiterium, 15 nowych maryjnych ornatów dla księży do koncelebry. Parafianie przyjmują szkaplerz. Ma to być nasze świadectwo obecności i działania Matki Bożej w naszej społeczności. Wieś coraz piękniejsza. Matko Boża, Szkaplerzna - prowadź nas do zbawienia, do nieba.

* 29 lipca 2018 r. - poświęcenie pojazdów i zbiórka ofiar na MIVA POLSKA.   

 * 15 sierpnia 2018 r. - ks. Jacek Jezierski Biskup Elbląski przybył do Sanktuarium i podczas uroczystej Mszy św. w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, ogłosił utworzenie Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Lubieszewie.